Pojďme si hrát se symboly. Symbol je prvním jazykem, který se mezi lidmi používála. I zde však vznikají třenice zda dříve bylo slovo nebo symbol. Historie trochu náhrává více symbolům, ale konečný úsudek je zcela na vás. Moderní doba přináší nové věci a tak i ta naše technologická má vlastní symboliku. Jedním z krásných symbolů se stal Fraktál. Je to matematická množina pravidelných obrazců, které se do nekonečna opakují a přesto v uměleckém provedení vytváří nepravidelné velkolepé tvary, které doslova atakují vaši fantazii a probouzí kreativitu. V jednom obrázku každý vidí něco jiného… Proto je tak hluboký a lze sním krásně navázat komunikaci s vaším podvědomím. Co je třeba? Vyberte si fraktálový obrázek pro práci intuitivně. Stejně tak se nechte vést intuicí při práci s fraktálem.

Jedna z technik může být
Zapojte vlastní fantazii a kreativitu na plné obrátky, co vám Fratkál připomíná… Najděte ty nejkreativnější možnosti. Vězte, že vše je možné…:-). Poznamenejte si své nápady... , hrajte hru i s ostatními, co tam vidí oni.

  • pozorujte a vnímejte pocity na svém těle
  • cítíte někde tlak, teplo, zimu, zrychlený tep….
  • vnímejte a zapište si své myšlenky
  • může se vybavit pocit - líbí či nelíbí
  • mohou přijít konkrétní nebo abstraktní myšlenky

A zeptejte se jak pocity na těle a myšlenky, které vám přišly na mysl souvisí s vaším životem nebo aktuální situací, kterou prožíváte.

Druhá jednoduchá technika může být

  • jednoduše se díváte na ART Fraktál a položíte JASNOU otázku
  • přijde vám myšlenka, pocit, pocit na těle. A tímto způsobem můžete rozvinout komunikaci sami se sebou.

Nemáte doma náš fraktál?

Můžete si ho zakoupit a nebo využít jakýkoliv obrázek na monitoru vašeho počítače ;). Stačí si otevřít e-shop a vybrat si, který fraktál vás něčím zaujme.

Tip! Co takhle zkusit vybrat fraktál, který se vám nelíbí...

Hra zaměřené pozornosti s mandarinkou

Jistě doma máte oblíbené ovoce mandarinku. Právě toto ovoce již tradičně patří do vánočních domácností, proto hraje hlavní roli v této hře. Krátká a zábavná hra s mandarinkou prohloubí vaše vzájemné vztahy, naučíte se hravě zaměřovat pozornost a zároveň se pobavíte.
Co k tomu potřebuje?

Mandarinku nebo více kusů (podle členů domácnosti).
Mandarinku oloupejte a rozdělte na měsíčky. Každý člen má jeden měsíček. Rozdejte mezi sebe mandarinky. Už má každý vlastní kousek mandarinky? ANO, hra tedy začíná…
Nejdříve si měsíček mandarinky prohlédněte. Pak zapojte čich, přivoňte si a sledujte jaká je pro vás tato vůně. Hra pokračuje, blížíme s mandarinkou k ústům a jejímu ochutnání. Pomalu ji ochutnávejte, pozorujte sami sebe, jaké to je jíst pomalu a vychutnávat. Vyhrává ten, kdo mandarinku sní nejpozději. Sdělte si mezi sebou své dojmy, co jste pozorovali sami na sobě. Co na těch druhých…

Jednoduchá hra, kde má své místo radost a humor.

Hra Epigen na živo - Máte doma naše karty Tajemství Epigenu?

Zahrajte si s přáteli nebo rodinou hru Epigen na živo. Rozložte balíček karet vrchní stranou nahoru - obrázky fraktálů. Postupně si každý vytáhněte po jedné kartě. Můžete hru oživit přidáním kostky, která určí pořadí hráčů. Nebo se také můžete rozdělit na dva týmy jako ve známé hře “Aktivity”. Vytažený obrázek a jeho hlavní myšlenka je tématem k příběhu, který svým spoluhráčům pantomimou zahrajete. Hádají význam karty… A pokud hru hrajete s někým kdo dobře karty zná, nechte ještě více pracovat vaší fantazii a předvádějte význam karty, který vám se asociuje s obrázkem, nikoliv to co je napsáno na jeho druhé straně ;).

Připravte si pár kousků cukroví a teplý čaj nebo kávu … je čas se ponořit na chvilku do svých emocí a ty živé, které přinesl Vánoční čas a setkání s lidmi, které třeba celý rok nevidíte… nechat odplynout…
Připravili jsme pro Vás dva on-line nástroje zdarma pro podporu

Audio kniha Emoční kód úspěchu >>> Kniha je přístupná v ADVENTNÍM KALENDÁŘI ROZVOJE do 31.12.2017 a skrývá se pod čokoládkou dne 9.-10-11.12.

Karty Tajemství Epigenu v aplikaci na Facebooku

Neznáte karty a nebo si nejste jistí jak s nimi pracovat, Monika Urbanová k tomu natočila 7 minutové video

Naše členka týmu ještě doporučuje jednu audio knihu dostupnou na YouTube, kterou si hluboce oblíbila, třeba se Vám také zalíbí, pokud ji již neznáte. “Mnich, který prodal své ferrari”

Pohádky určitě ano a co si také něco přečíst?Pohádky jednoduše milují děti i dospělý. Obzvláště pro nás dospělé je to takové období kdy se bez ostychu můžeme ponořit do fantazijního světa pohádek. Je to báječné a na chvilku si náš přepracovaný mozek odpočine a odhodí běžné starosti. Jedině můžeme doporučit ;).

U pohádek můžeme zůstat společně i s dětmi. Zajímavým čtením, které rozvíjí nejen dospělé. Náš tip pro dětská ouška:
Buddhovy pohádky na doboru noc (autor: Nagaraja Dharmachari)
Tato kniha obsahuje dvacet klasických buddhistických příběhů převyprávěných zábavným způsobem, tak aby je rodiče mohli předčítat svým dětem. Podmanivé vyprávění podnítí představivost vašich dětí, které tak zažijí řadu neobvyklých dobrodružství. Zároveň je podnítí k tomu, aby si samy v mysli utvářely nejrůznější příběhy, které jim pomohou být…

Kdyby vás přestaly bavit pohádky, tak jsme připravili menší seznam knih, které náš tým zaujaly a rádi vám je doporučíme:

Jak drahé je zdarma (Dan Ariely)
Kniha o tom jak se rozhodujeme při našem nákupním chování - iracionálně. A rozhodujeme se takto pouze při rozhodnutí o nákupu?

Moc přítomného okamžiku (Eckhart Tolle)
Vydejte se na cestu rozhodnutí o tom, že budete žít život teď a tady! Jeho asi nejlepší kniha, kterou kdy vydal.

Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)
Přesto, že některé části si autor smyslel, je to jeho nejprodávanější kniha. Inspirativní příběh, jehož pointu, pokud jste nečetli, nebudeme prozrazovat.
Osobně milujeme a doporučujem i filmové podání této knížky!

Procházka a pozorování přírody v každém ročním období má své krásy a taje. Přináší nejen odpočinek, ale také hlubokou relaxaci a poznání. Inspirujte se přírodou a vyjděte také na chvíli ven…

Copyright © EPIGEN CENTRUM - Publikování nebo další šíření obsahu serveru EpigenCentrum.cz je bez písemného souhlasu zakázáno